Obec Lietava

UKONČENIE MŠ 2011

     V stredu 29.6.2011 na sviatok Petra a Pavla sa v Obradnej miestnosti stretli deti z Materskej školy, ktoré na jeseň nastúpia do prvého ročníka Základnej školy, spolu s pani riaditeľkou MŚ Adrianou Surovčíkovou, starostom obce Ing. Pavlom Gašpierikom, učiteľkou MŠ Helenou Záhradníkovou, rodičmi a starými rodičmi. Pripravili si  veľmi pekný program, ktorého súčasťou bolo aj pasovanie za prvákov Základnej školy.
     Deti sa predstavili v úlohe pážat a nechýbal ani kráľovský dvor na čele s kráľovnou, kontesami a zbrojnošmi. Pod vedením komornej deti predviedli všetko čo sa naučili v MŚ. Zarecitovali básničky na písmená aj číslice, zaspievali pieseň a zatancovali "MENUET", čo rodičia a všetci prítomní odmenili veľkým potleskom.
     V závere programu kráľovná (pani riaditeľka) mečom pasovala pážatá za schopných nastúpiť do prvého ročníka ZŠ. Každé páža sa podpísalo do Pamätnej knihy obce. Od starostu obce si prevzali malú pozornosť ako spomienku na túto milú slávnosť.
     Po slávnostnom obrade sa pážatá s celým kráľovským dvorom a rodičmi presunuli do Miestneho osvetového strediska, kde im rodičia pripravili pohostenie.
 
     Všetkým PÁŽATÁM - deťom nastupujúcim v septembri do školy prajeme veľa chuti do učenia a úspechov.
 RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Lietava, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.